top of page

About Me.

Özel sektör ve kamusal alanda ülkemizin ilerlemesi ve gelişmiş ülkeler arasında yer alması için gerekli olan en yeni teknolojileri, verimli ve uygun fiyatlı sistemlerle sunmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı eğitimlerle personelini en üst seviye çözümler üretebilmek ve uzun yıllar sorunsuz çalışma becerisi edinmek üzere destekleyen bir firmadır.

 

15 yıldan daha uzun süreli bir tecrübeye sahip; kubbe sistemlerde en yeni teknolojiyi kullanabilen ekibiyle, yazılımı ve donanımı ile birlikte planetaryum cihazlarının üretimini gerçekleştirerek ülkemizin bu konuda olan dışa bağımlılığını azaltma konusunda önemli adımlar atmıştır. Gelişmiş kubbe ve ekran teknolojilerini ülkemizde ürün haline getirmiştir.

 

Cacabey Planetaryum kurucularından Dt. Uğur Özen öncülüğündeki güçlü ekibiyle ülkemizde modern planetaryum cihaz ve ekipmanların üretimini yapmakta ve AR-GE çalışmalarını sürdürmektedir. Çok sayıda planetaryum filminin yerli olarak üretimini sağlamış ve ekibin modelleme, hareket analizi, oyun motorlarının kullanımı ve yazılımı
ile güçlendirilmesi için gerekli araştırma geliştirme yapabilmeye olanak sağlayan modelleme, animasyon ve gelişmiş oyun stüdyo altyapısının firma bünyesinde kurulumunu donanım ve yazılım gibi konularda da gerçekleştirmiştir.

Yaklaşık 20 yıl önce başlayan heyecanımız; 2011 yılında kurumsallaşarak ekip olarak çalışmalarına devam etmiş, 2020 yılında Türkiye’nin önde gelen bilişim firmalarından biri haline gelmiştir. *Cacabey Planetaryum IPS (International Planetarium Society) kuruluşu üyesi olup kalitemiz,APLF (Association des Planetariums de Langue Francioue) tarafından da tescil edilmiştir.

Vizyon

  • Bilgi Teknolojileri konusunda çözümler üretmek, uzun vadeli ar-ge ve yatırımlar yapmak; Türkiye’den bir Dünya markası olabilmek için
    vizyonumuz :

  • Global pazar hedefi
  • Rekabet ve özgüven
  • Fark yaratan çözümler
  • Sürekli Ar-Ge bilinci

Misyon

Kamu ve özel sektör kurumları için güvenilir, yerli çözümler sunmak; yabancı çözümlere olan ihtiyacı azaltmak ve yerli mühendislere iş alanı oluşturmak için misyonumuz :

  • Yenilikleri ve teknolojiyi takip etmek
  • Yerli, kaliteli ve rekabetçi ürünler üretmek
  • Destek hizmetleri ve haklı müşteri memnuniyeti

bottom of page