top of page
resimPlanearyum.png
WhatsApp Image 2022-08-03 at 13.09.18.jpeg

HAKKIMIZDA DAHA FAZLASI

Özel sektör ve kamusal alanda ülkemizin ilerlemesi ve gelişmiş ülkeler arasında yer alması için gerekli olan en yeni teknolojileri, verimli ve uygun fiyatlı sistemlerle sunmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı eğitimlerle personelini en üst seviye çözümler üretebilmek ve uzun yıllar sorunsuz çalışma becerisi edinmek üzere destekleyen bir firmadır.

 

15 yıldan daha uzun süreli bir tecrübeye sahip; kubbe sistemlerde en yeni teknolojiyi kullanabilen ekibiyle, yazılımı ve donanımı ile birlikte planetaryum cihazlarının üretimini gerçekleştirerek ülkemizin bu konuda olan dışa bağımlılığını azaltma konusunda önemli adımlar atmıştır. Gelişmiş kubbe ve ekran teknolojilerini ülkemizde ürün haline getirmiştir.

 

Cacabey Planetaryum kurucularından Dt. Uğur Özen öncülüğündeki güçlü ekibiyle ülkemizde modern planetaryum cihaz ve ekipmanların üretimini yapmakta ve AR-GE çalışmalarını sürdürmektedir. Çok sayıda planetaryum filminin yerli olarak üretimini sağlamış ve ekibin modelleme, hareket analizi, oyun motorlarının kullanımı ve yazılımı ile güçlendirilmesi için gerekli araştırma geliştirme yapabilmeye olanak sağlayan modelleme, animasyon ve gelişmiş oyun stüdyo altyapısının firma bünyesinde kurulumunu donanım ve yazılım gibi konularda da gerçekleştirmiştir. Yaklaşık 20 yıl önce başlayan heyecanımız; 2011 yılında kurumsallaşarak ekip olarak çalışmalarına devam etmiş, 2020 yılında Türkiye’nin önde gelen bilişim firmalarından biri haline gelmiştir.

*Cacabey Planetaryum IPS (International Planetarium Society) kuruluşu üyesi olup kalitemiz, APLF (Association des Planetariums de Langue Francioue) tarafından da tescil edilmiştir.

Hakkımızda: Hakkımızda
bottom of page