Filmler

Ayrıntılı Liste

From Earth To The Universe

Yunan astronomisinden günümüz astronomisine tarihi bir yolculuk.

Güneş sistemimizde ki gezegenler hakkında detaylı bilgiler edinebileceğiniz, ayrıca asteroidler, kuyruklu yıldızlar, galaksiler ve yıldız kümelerini inceleyebileceğiniz heyecanlı bir yolculuk.

Süre: 30dk

Seviye: 12 yaş ve üzeri

FRAGMAN İZLE

Moleculerıum

Atomlar ve moleküller dünyasında büyülü bir müzik macerası Moleculerium'da...

Hassas Oksijen atomu Oxy ile milyarlarca ve trilyonlarca atomu ve molekülleri keşfedin. Hidrojen arkadaşları Hydro ve Hydra'yı araştırın. Bir kar tanesinin atomik yapısından, Evren'in en muhteşem gemisi olan Molecularium'da heyecan dolu maceralara hazır olun.

Süre: 23dk

Seviye: 9 yaş ve üzeri

FRAGMAN İZLE

Evrenin Boyutları

Uzay boşluğunda bulunan gezegenlerin ve Güneş'in Dünyamıza uzaklıklarını nasıl ölçebiliriz ve hepsinin büyüklüklerinin oranları nasıldır?

Gök cisimlerinin uzaklıklarını ölçmek istersek ne tür ölçüm birimleri kullanabiliriz?

Bu gösterimde bütün bunların cevabını bulabilirken aynı zamanda bulutsular, takım yıldızları, yıldız kümeleri, galaksiler ve uzay teleskopları kısaca tüm evrenimiz hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Evrenin boyutlarını ölçerken hem eğlenip hem de fark edemediğimiz birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Süre: 13dk

Seviye: 9 yaş ve üzeri

Uzaydaki Şekiller

Dünya'mızın ve diğer gezegenlerin neye benzediğini öğrenmek istiyor musunuz? 

Güneş'in, Ay'ın, Dünya'nın ve diğer gezegenlerin şekillerini ve hareketlerini anlatan eğlenceli bir uzay yolculuğu gösterimidir. Bu gösterimimiz de ayrıntılarıyla uzaydaki şekillleri görebilirsiniz.

Hayali bir roketle uzay seyehatine hazır olun...

 

Süre: 9dk

Seviye: 4 yaş ve üzeri

FRAGMAN İZLE

Yaşamın Şifresi

Gösterimimizde insan vücudunun gizemlerini, insan vücudunun içinde gezerek öğreniyoruz. Minik bir denizaltı ile bu gizemlere ışık tutarken nano-teknolojiler ve genetik bilimi sayesinde kansere ve diğer hastalıklara nasıl çözümler bulunabileceğini göreceğiz.

 

Süre: 21dk

Seviye: 15 yaş ve üzeri

Evrenin Saati

"Evrenin Saati" bize güneş sistemimizdeki gezegenlerin hareketlerinden bahsedecek ve onları günlük hayatımızda kullandığımız saat ve türevleri olan araçlara benzetecek. Evrendeki tüm cisimlerin hareketlerinin sebebi gösterilirken günlük yaşantımızda oluşturdukları temel etkiler öğrenilecek.

Süre: 5dk

Seviye: 8 yaş ve üzeri

KUTUP YILDIZI